Tirol: De Blockabfertigung voor 2022 & 2023

Tirol: De Blockabfertigung voor 2022 & 2023 ziet er als volgt uit:

Oktober:
04.10.2022 dinsdag
27-10-2022 Donderdag

november:
02.11.2022 Woensdag
03.11.2022 Donderdag
16-11-2022 woensdag
17-11-2022 Donderdag
23.11.2022 Woensdag
24-11-2022 Donderdag
11/30/2022 woensdag

December:
01.12.2022 Donderdag
09.12.2022 Vrijdag
13.12.2022 dinsdag
14.12.2022 Woensdag

2023

January:

Monday 9 January 2023
February:
Monday 6 February 2023
Monday 13 February 2023
Monday 20 February 2023
Monday 27 February 2023

March

Monday 6 March 2023
Monday 13 March 2023

April

Wednesday 26 April 2023
Thursday 27 April 2023

May

Tuesday 2 May 2023
Monday 15 May 2023
Tuesday 16 May 2023
Wednesday 17 May 2023
Friday 19 May 2023
Friday 26 May 2023
Saturday 27 May 2023
Tuesday 30 May 2023
Wednesday, 31 May 2023

June

Saturday 3 June 2023
Monday 5 June 2023
Tuesday 6 June 2023
Wednesday 7 June 2023
Friday 9 June 2023

De maatregel is sinds de invoering zwaar bekritiseerd. Italië en Duitsland, de landen waar door de Blockabfertigung de meeste files zijn ontstaan, de om liggende landen hebben zich verschillende keren tot de Europese Commissie gewend om de autoriteit te vragen het Tiroolse verkeerssysteem te onderzoeken.

In maart 2021 stuurden 12 andere landen samen met de eerder genoemde buurlanden een gezamenlijke brief aan de  voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, waarin werd opgeroepen tot actie van de Europese Commissie tegen de rijverboden. In de brief staat dat de ondertekenaars een onevenredige actie vinden die het vrije verkeer van goederen blokkeert en in strijd is met de EU-wetgeving.

Aangezien er in oktober nog niets was gebeurd, begonnen Italiaanse wegvervoersverenigingen een rechtszaak voor te bereiden tegen de Europese Commissie omdat deze geen actie ondernam tegen het Oostenrijkse Brenner-beleid.